Home » > Kategoria główna » “Przedszkolny MasterChef”

“Przedszkolny MasterChef”

Dzisiejszego poranka „Mądre Sowy” obchodziły  Dzień Przedszkolaka. Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

 

6-latki podjęły się udziału  w Przedszkolny MasterChef Junior i zadania upieczenia babeczek. Po odczytaniu i zapoznaniu się z przepisem oraz sposobem przygotowania ciasta, dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku. Ochoczo i z zaangażowaniem rozbijały jajka, mieszały. Po uzyskaniu jednolitej masy, ciasto zostało przelane do foremek.  Babeczki smakowały  wyśmienicie o czym przekonały się 6-latki  podczas degustacji.

Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy.

Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na przedszkolny plac zabaw i  wesoło spędzały czas. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.