Home » > Kategoria główna » Dzień Kredki u pięciolatków

Dzień Kredki u pięciolatków

„ KOLOROWE KREDKI W PUDEŁECZKU NOSZĘ…”

23-go listopada obchodziliśmy w grupie „5-latków „Dzień kredki”  Jak się domyślacie, nudy nie było. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku 5-latki   wysłuchały piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, i obejrzały bajkę  pt. „ Najpiękniejsza kredka w świecie” Dzieci poznały różne rodzaje kredek a podczas zabaw utrwalały kolory. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali oraz wykorzystaliśmy kredki do nauki liczenia. Nie wiadomo kiedy, czarno białe kolorowanki zamieniliśmy w piękne kolorowe obrazki.