Home » > Kategoria główna » „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”Dzień Kredki w zerówce.

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”Dzień Kredki w zerówce.

W piątek 20 listopada  obchodziliśmy w grupie 6-latków Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Mądre Sowy w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola w kolorze swojej ulubionej kredki.  Z tej okazji odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność.
Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, wykonały wiele ciekawych prac i zabaw oraz powstały gigantyczne kredki z papierowych rolek. Zajrzyjcie do galerii!