Home » > Kategoria główna » Dzień Strażaka w przedszkolu

Dzień Strażaka w przedszkolu

4 maja w naszym przedszkolu gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowyi. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają przy powodzi, oraz ratują zwierzęta.  Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomniał numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci wykonały bardzo dużo prac plastycznych, wesoło śpiewały piosenki oraz gasiły pożary. Serdecznie dziękujemy za czas poświęconym naszym przedszkolakom.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć!