Home » > Kategoria główna » Głośne czytanie z okazji Dnia Dziecka

Głośne czytanie z okazji Dnia Dziecka

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Z okazji Dnia Dziecka,  Biblioteka w Wilkowyi przygotowała zajęcia dla 6-latków . Pani Danuta Michalak  opowiedziała dzieciom o zawodzie bibliotekarza oraz wyjaśniła w jaki sposób można wypożyczyć książki z biblioteki. Wspaniałą niespodzianką była kolorowa walizka, z której pani bibliotekarka wyciągnęła mnóstwo ciekawych i kolorowych książek.  Dzieci z ogromną ciekawością wysłuchały książki pt. „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” Grzegorza Kasdepke. Następnie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, a po niej rozwiązywały zagadki. Na koniec wykonały kwiatki z kolorowego papieru i płyty CD.                           To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy !