Home » > Kategoria główna » 11 LISTOPADA W ZERÓWCE

11 LISTOPADA W ZERÓWCE

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

            Z tej okazji 6-latki przygotowały  inscenizację, którą Pani nagrała i przesłała rodzicom.

  Podczas zajęć przedszkolaki poprzez różne aktywności utrwalały wygląd i znaczenie symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu, obejrzały i wysłuchały legend polskich. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o Warszawie oraz poznały Krakowiaka, który jest jednym pięciu polskich tańców narodowych. Przeprowadzone zajęcia miały na celu wpojenie najmłodszym miłości do Ojczyzny oraz kształtowanie poczucia przynależności do społeczności lokalnej i narodowej.

            Zgodnie z tradycją pieczenia rogali na świętego Marcina 6-latki upiekły własne rogaliki z mamą Julki. Przy okazji pani Kinga opowiedziała nam legęndę o Świętym Marcinie i rogalikach.
            Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem dodawały i mieszały składnik. Przekonały się, że dzięki dodaniu drożdży ciasto powiększyło swoją objętość. Po wyrośnięciu chętnie wałkowały ciasto i zwijały rogaliki.
            Zapach ciepłych rogalików unosił się w całym przedszkolu. Dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie rogale.