Home » > Kategoria główna » Wycieczka 4 klasa

Wycieczka 4 klasa

Gorący i słoneczny dzień 17 V to dzień wyprawy uczniów klasy 4 do Gniezna i Biskupina. Korzystając z programu „Poznaj Polskę” na chwilę niektórzy zamienili się  w wojów w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i korzystając z kopii i replik broni sprzed tysiąca lat by posmakować nieco tamtych czasów i na bazie opowieści przewodniczki poczuć na własnej skórze ciężar ówczesnej broni. Poznaliśmy też charakter życia plemiennego na terenie Polski i nieco historii powstania naszego Państwa. Jadąc autobusem przenieśliśmy się w czasie jeszcze głębiej, bo wylądowaliśmy na terenie osady z epoki brązu i żelaza. Tak, właśnie tak jest datowany gród odkryty w XX w. i obecnie odtworzony stanowi Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie. Zanurzyliśmy się więc jeszcze dalej w opowieściach przewodniczki – do kurnych chat i szałasów z czasów, które jeszcze wyprzedzają naszą państwowość o kilka tysięcy lat, do palisad, łuków, rękodzieła………. . Na pożegnanie Biskupina chwila relaksu podczas rejsu statkiem po jeziorze, wizyta w miejscowym muzeum i do domku. Po drodze jeszcze posiłek w ramach wycieczki oczywiście. Było fajnie przez moment być w tamtych czasach, ale do rzeczywistości wrócili wszyscy równie spiesznie. Krótka galeria etapów naszej wyprawy  poniżej 🙂 …..: