Home » > Kategoria główna » SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM 

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM 

W ramach realizowanego w klasie drugiej projektu „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD” gościliśmy w naszej klasie Panią Martę Szybiak – Kędzia. Pani mecenas  wprowadziła uczniów w tajniki zawodów prawniczych tj. radca prawny, adwokat, prokurator i sędzia. Każda z tych profesji wyróżnia się nie tylko zakresem obowiązków, ale także strojem.

Pani Marta podkreślała również, że prawo jest konstruowane dla ludzi i pełni wobec nich funkcję służebną. Jednak cechą młodego człowieka, wchodzącego w dorosłość, powinna być świadomość istnienia przepisów, regulujących poszczególne dziedziny naszego życia. Ważnym elementem spotkania okazało się również zwrócenie uwagi na stosowność ubioru i języka, którym powinien posługiwać się każdy, kto znajduje się w przestrzeni sądu.

To nie było nasze ostatnie spotkanie ;-). Będziemy uczestniczyli również w przygotowywanym we współpracy z Sądem w Jarocinie projekcie – spektaklu „Czerwony Kapturek kontra Wilk”, którego celem będzie pokazanie dzieciom jak funkcjonuje na co dzień wymiar sprawiedliwości, jak wygląda sala sądowa, codzienna praca sędziego, prokuratora i adwokata.

Zatem, do zobaczenia na sali sądowej 😉