Home » > Kategoria główna » Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

21-go marca przedszkolaki tradycyjnie obchodziły PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. W przygotowania do obchodów tego dnia zaangażowali się rodzice i wspólnie ze swoimi dziećmi przygotowali piękne Panie Wiosny. Kreatywność naszych przedszkolaków i ich rodziców nie zna granic, czego dowody można zobaczyć w galerii poniżej. Dzieci w przedszkolu  przygotowały Marzannę i bałwanka, które symbolizowały odchodzącą zimę. Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód, który przeszedł na plac przedszkolny i tam wspólnie „utopiliśmy” bałwanka i Marzannę sikawkami na wodę. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci razem ze swoimi Wiosnami przeszli na boisko gdzie odbywały się zabawy. Przedszkolaki tego dnia świętowały również Dzień Kolorowej Skarpetki i solidaryzowały się z dziećmi chorymi na Zespół Downa.