Home » > Kategoria główna » Dzień matematyki z ” Kartami Grabowskiego”

Dzień matematyki z ” Kartami Grabowskiego”

W 5-latkach  obchodziliśmy dzień matematyki. Z tej okazji na naszych zajęciach pojawiły się  „Karty Grabowskiego” .

„Karty Grabowskiego” to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa, która uczy dzieci logicznego myślenia.  Podczas zabawy kartami dzieci nie tylko miały możliwość rozwijania zdolności matematycznych, ale również uczyły się pracy w  grupie.

Celem przeprowadzenia zajęć matematycznych jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w wielu zabawach i grach matematycznych, które były dostosowane do ich wieku.  Zadania do wykonania pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.