Home » > Kategoria główna » Ferie zimowe na Grenlandii- zwierzęta polarne.

Ferie zimowe na Grenlandii- zwierzęta polarne.

W tym tygodni dzieci mają okazje podróżować wprawdzie wirtualnie,  po Grenlandii. Dowiedzieliśmy się, że Grenlandia jest największą wyspą na świecie i co ciekawe, występuje tam klimat polarny, co powoduje, że większa część jej powierzchni pokryta jest lądolodem. Poznaliśmy mieszkańców tej lodowej krainy. A dziś dowiedzieliśmy się, że na  Grenlandii  żyją zwierzęta. Są to m.in. renifery, , niedźwiedzie polarne, lisy polarne, foki, morsy, walenie,  a także pingwiny. 

Pogoda za oknem również nam dopisuje, ponieważ  przez cały tydzień jest bardzo zimno. Mieliśmy okazję odczuć prawdziwy polarny klimat!

Nie obyło się również bez wykonania prac plastycznych związanych z tematem. W naszej galerii wytworów artystycznych dumnie prezentowała się zorza polarna, góry lodowe, pingwiny, ryby i morsy oraz wielki waleń. Dzięki temu mogliśmy choć na chwilę przenieść się do krainy lodu – oczywiście oczami wyobraźni.

Przed nami kolejny dzień ferii na Grenlandii…ciekawe co jutro będziemy robić?