Home » > Kategoria główna » „Detektyw Pozytywka”

„Detektyw Pozytywka”

„Detektyw Pozytywka” – G. Kasdepke jest fantastyczną bazą wyjściową do ciekawych zajęć lekcyjnych, podczas których wszyscy świetnie się bawili. Udowodniliśmy, że praca z tekstem i omawianie lektury wcale nie musi być nudne, jeśli połączy się je z aktywnościami twórczymi. Na początku były zadania interaktywne, które wspólnie wykonywaliśmy w klasie na tablicy interaktywnej. Poprzez gry sprawdziłam w jakim stopniu uczniowie zrozumieli treść i ile zapamiętali. Były gry związane z bohaterami i wydarzeniami. Były też ćwiczenia rozszerzające słownictwo . Nie zabrakło również zadań matematycznych i logicznych. Kolejnym elementem mojego klasowego projektu były kreatywne działania  uczniów. Wyszukiwali w książce fragmentów opisujących detektywa i jego biuro, aby z uzyskanych informacji stworzyć własny dokument pracy, wypisując najważniejsze informacje o Pozytywce. Zadaniem kolejnym było wg tego opisu narysować portret bohatera oraz wykonać makietę jego biura. Tego typu działania dzieciaki uwielbiają. Wow! Co też się działo. Dziecięce mózgi rozgrzane były do czerwoności. Powstały cudne prace. Sami zobaczcie.