Home » > Kategoria główna » Nocowanie w przedszkolu

Nocowanie w przedszkolu

W piątkowy wieczór dzieci z naszego przedszkola stanęły  przed próbą sprawdzenia swojej dojrzałości emocjonalno-społecznej, mogąc nocować w przedszkolu. Dzieci długo wyczekiwały na ten dzień. Z plecakami, śpiworami i dobrym humorem stawiły się późnym popołudniem w naszej placówce. Pożegnały się z rodzicami i  złożyły uroczystą przysięgę: przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali. Przysięgamy. Następnie przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Zaśpiewaliśmy nasz hymn nocowania „My przedszkolaki z Wilkowyi, nie myjemy dzisiaj szyi, brudne ręce , brudne nogi, przyklejamy do podłogi. Bo w Przedszkolu ZOO fajnie jest , nasze ciocie są the best!”. Mimo, że dzieci na co dzień uczęszczają do różnych grup, szybko się zintegrowały i zgodnie współpracowały w zespołach. Przygoda rozpoczęła się od poszukiwania skarbu Pirata. Na koniec na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka. Po wspólnych zabawach nadszedł czas na kolację. Później przedszkolaki ochoczo przystąpiły do podziwiania gwiazd przez lunety i lornetki. Następnie przebrały się w piżamy, bo czekała na nich kolejna niespodzianka…. „piżama party” podczas której, dzieci chętnie bawiły się przy dźwiękach znanych przebojów. Następnie po wieczornej toalecie i wysłuchaniu bajki przedszkolaki położyły się spać. Noc minęła bardzo spokojnie. Na koniec naszej wspólnej przygody zaśpiewaliśmy „Na pożegnanie wszyscy razem” i każde dziecko zostało obdarowane pamiątkowym dyplomem. Mamy nadzieję, że nocowanie zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.