Home » > Kategoria główna » WYCIECZKA!! WYCIECZKA!! WYCIECZKA!!

WYCIECZKA!! WYCIECZKA!! WYCIECZKA!!

Nadszedł upragniony czas wyjazdu na wycieczkę do bajkowego Wrocławia z realizowanego projektu „Poznaj Polskę”

20 czerwca o godzinie 5.45 uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wyjechały dwoma autokarami na długo wyczekiwaną wycieczkę. Zwiedzanie zabytków miasta, muzeów, spacery stworzyły niepowtarzalną okazję do integracji zespołów klasowych, poznawania nowych miejsc, poszerzania wiedzy i zdobycia doświadczenia. Wrocław przywitał nas słoneczną pogodą. Pierwsze kroki skierowaliśmy na punkt widokowy Sky Tower zlokalizowany na 49 piętrze galerii handlowej w samym centrum Wrocławia. Z położonego blisko 200 metrów na ziemią przeszklonego tarasu mogliśmy podziwiać zachodnią i północną część Wrocławia. Krajobrazy widziane zza okien robią niesamowite wrażenie, niezależnie od pory roku czy dnia. Następnie wraz z Panią przewodnik spacerowaliśmy po Starym Mieście. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski, wrocławskie krasnale, Rynek, Uniwersytet Wrocławski. Mimo drobnego deszczu, humory cały czas nam dopisywały. Chcieliśmy więcej i więcej. Dotarliśmy zatem do Centrum Edukacji Ekologicznej i Centrum Wiedzy o Wodzie – Hydropolis. Tam mogliśmy zapoznać się z multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. W Hydropolis podziwialiśmy także modele statków, łodzi i innych konstrukcji.

Nasyceni ogromem wrażeń wróciliśmy do naszych „wypasionych” autokarów i udaliśmy się w drogę powrotną. To był piękny dzień, pełen niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy. Zobaczcie zresztą sami…….