Home » > Kategoria główna » Wielka fabryka piernika

Wielka fabryka piernika

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Od poniedziałku w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Ten dzień dla naszych Smerfów był pracowity, bowiem tego dnia piekły pierniczki. W ramach akcji rodzice-dzieciom odwiedziła nas pani Maja -mama Wiktora oraz pani Marlena – mama Alana. Obie zdradziły nam składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po ostygnięciu pierniczki zostały udekorowane i zjedzone.  Były wyborne i wszystkim bardzo smakowały… Całe nasze przedsięwzięcie zostało uwiecznione podczas sesji zdjęciowej… Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.