Home » > Kategoria główna » Spotkanie z policjantem

Wczoraj do naszego przedszkola przyjechała POLICJA.

Dla dzieci z grupy 4-latków i 3-latków była to szczególna wizyta, bowiem wśród policjantów był tato Szymona i Alicji – Pan Łukasz.

Tematem spotkania było utrwalenie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Poinformowała i zademonstrowała dzieciom również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Największym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy policyjne, autobus i demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden maluch nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały odblaski i wręczyły  policjantom podziękowania.

Dobrze, że tuż obok nas jest ktoś, kto dba o nasze bezpieczeństwo!