Home » > Kategoria główna » Tydzień z dinozaurami

Tydzień z dinozaurami

Grupa Smerfów przez cały tydzień realizowała tematykę związaną z dinozaurami. Dzieci przynosiły do przedszkola rożne figurki. Tak powstał w sali kącik dinozaurów. Podczas zajęć przedszkolaki pogłębiły wiedzę nt. tych prehistorycznych zwierząt, m.in. dowiedziały się dlaczego dinozaury wyginęły. Jedna z teorii głosi, iż przyczyną ich wymarcia mogła być wzmożona aktywność wulkanów, dlatego aby dzieci mogły zaobserwować czym tak naprawdę jest wulkan, przeprowadzony został swoisty eksperyment. Do tego doświadczenia potrzebne były:  woda, soda oczyszczona, barwnik oraz ocet. Wybuch był spektakularny i wzbudził ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów. Podczas zajęć przedszkolaki poznały zawód paleontologa, układały odciski dinozaurów. Zabawa „Wykopaliska” bardzo spodobała się dzieciom, za pomocom pędzelka poszukiwali kości dinozaura. Z „wykopanych” kości ułożyli szkielet Tyranozaura. W naszych salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach np. wyścigach dinozaurów, rozwiązywały też zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. Był to szczególny tydzień, pełen radosnych wrażeń. Zobaczcie sami…