Home » > Kategoria główna » Obchody Światowego Dnia Książki

Obchody Światowego Dnia Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki 20 kwietnia nauczyciele: pani A. Kebernik i panowie: P. Pajchrowski oraz M. Andrzejak w celu zachęcenia uczniów do czytania książek zaprezentowali balladę Adama Mickiewicza pt. ,,Pani Twardowska”.
Zostały także ogłoszone wyniki szkolnego konkursu ,,Tę książkę warto przeczytać” zorganizowanego wspólnie z panią bibliotekarką, Danutą Michalak.

Oto wyniki:

I miejsce: Lena Oglaniec, klasa IV
II miejsce: Wojciech Kmieć, klasa IV
III miejsce: Wojciech Durczak, klasa IV

Ponadto uczniowie klasy IV wykonali plakaty promujące ulubione książki.
W przyszłym tygodniu uczniowie klasy IV wezmą też udział w lekcji bibliotecznej na temat książek.
Oprócz tego w piątek, 21 kwietnia, dzieci z klasy czwartej zorganizowały czytanie wierszy Danuty Wawiłow dla oddziałów przedszkolnych. Opiekowały się nimi pani bibliotekarka i pani polonistka. Wszystkie dzieci: i te czytające, i te słuchające były bardzo zadowolone.
Z obchodów święta książki w naszej szkole wynika, że warto czytać, bo życie staje się wtedy barwniejsze i ciekawsze.