Home » Szkoła małego inżyniera.

Szkoła małego inżyniera.

indeks
W ramach promocji nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła Małego Inżyniera”, który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.
Każda ze zwycięskich szkół otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w swoich placówkach. Dzięki nim nawet młodsze dzieci pokochają robotykę i automatykę – to pewnie! Praktyczna wiedza przekazana w atrakcyjny sposób to klucz do umysłów i serc przyszłych (małych jeszcze) inżynierów. W skład każdego z nich wchodzą:

– zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych
– całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły
– certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły do głosowania na naszą szkołę na stronie internetowej szkolamalegoinzyniera.pl

Głosować można codziennie od 15 listopada do 18 grudnia 2016 roku.