Home » > Kategoria główna » Wyruszamy na wycieczkę do słonecznej Grecji

Wyruszamy na wycieczkę do słonecznej Grecji

W tym tygodniu dzieci udały się na wycieczkę do słonecznej Grecji. Najpierw jednak musiały przejść odprawę paszportową, która sprawiła im wiele radości. Odszukanie Grecji na mapie Europy nie było wcale trudne. Dzieci zapoznały się z flagą Grecji oraz stolicą kraju. Dowiedziały się, że kiedyś wierzono, iż Olimp – najwyższy szczyt w Grecji jest domem bogów i bogiń olimpijskich. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych i stroje Bogów. Wśród nas był Zeus, Hades, Posejdon, Afrodyta, Hermes oraz inne postacie takie jak Satyr czy Meduza. Dzieci bardzo chętnie słuchały mitów o: Syzyfie, Tezeuszu i Minotaurze oraz o „Puszce Pandory”. Wspólnie wykonały „przedszkolną puszkę Pandory”, w której zamknęły złe zachowania. Najtrudniejszym zadaniem było wturlanie papierowego kamienia na sam szczyt przedszkolnej górki. Tym samym dzieci poznały mit o Syzyfie. Bawiły się w kamienne spojrzenie Meduzy i próbowały wyjść z labiryntu w którym czekał na nich Minotaur. To był bardzo ciekawy tydzień. Na zakończenie wakacyjnego tygodnia odbyło się kino przedszkolne z popcornem. Zapraszamy do galerii.