Home » > Kategoria główna » MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.

Mistrzostwa powiatu w drużynowym badmintonie odbyły się 9 i 10 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Wilkowyi – zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców startowały 4 szkoły. Szkołę reprezentowało troje uczniów.

Wyniki kategorii dziewcząt :

1. Gimnazjum w Wilkowyi
  2. Gimnazjum w Golinie
  3. Gimnazjum w Cielczy
  4. Gimnazjum nr 1 w Jarocinie

W kategorii dziewcząt rywalizowano każdy z każdym, do dwóch wygranych setów do 15.

Wyniki kategorii chłopców :

1. Gimnazjum w Golinie
  2. Gimnazjum nr 1 w Jarocinie
  3. Gimnazjum w Wilkowyi, Gimnazjum nr 5 w Jarocinie
  4. Gimnazjum Wilkowyja II, Gimnazjum w Golinie II

W kategorii chłopców rywalizowało 6 zespołów reprezentujących 4 szkoły. Dwie szkoły – Golina i Wilkowyja – wystawiły po dwa zespoły. Rywalizowano w grupach każdy z każdym, a następnie odbyły się półfinały i finał.

Najlepsze 3 zespoły w każdej z kategorii otrzymały z rąk dyrektora Zespołu Szkół w Wilkowyi ZOO p. Macieja Koniecznego dyplomy.

Awans do finału Rejonu Poznań Teren Wschód otrzymały dwie najlepsze szkoły w każdej z kategorii :

Dziewczęta :

Gimnazjum w Wilkowyi – Karpińska Julia, Baraniecka Małgorzata, Rogacka Weronika, opiekun – Jacek Kolecki

Gimnazjum w Golinie – Sierszuła Wiktoria, Frąckowiak Sara, Mikołajczak Magdalena, opiekun Sebastian Waszkiewicz

Chłopcy :

Gimnazjum w Golinie – Walczak Łukasz, Wachowiak Miłosz, Pluta Adam, opiekun Sebastian Waszkiewicz

Gimnazjum nr 1 w Jarocinie – Ostojski Patryk, Gabryszak Mateusz, Galewski Wojciech,opiekun Bartosz Mikołajczak