Home » > Kategoria główna » Zmagania małych recytatorów

Zmagania małych recytatorów

 

W piątek- 8 kwietnia, już od wczesnych godzin porannych w przedszkolu czuć było niezwykłą atmosferę. Wielu przedszkolaków przygotowywało się do konkursu recytatorskiego zorganizowanego pod hasłem: „Akademia Brzechwy i Tuwima- eliminacje przedszkolne”. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet niezwykłym strojem. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu tak poważny występ.
Prezentacje piętnastu małych artystów oceniała komisja w składzie: p. Agata Pajchrowska,
p. Magdalena Rakoczy oraz p. Karol Michalak. Brano pod uwagę pamięciowe opanowanie wiersza, interpretację utworu oraz wrażenie artystyczne. Dzieci uczestniczące w konkursie spisały się na medal, stąd też wszystkie otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki.
Na konkursie w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Siedleminie nasze przedszkole reprezentować będą: Maja Skowron i Michalina Pełczyńska- w konkursie recytatorskim oraz Zuzanna Andraszak – w konkursie plastycznym. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki!