Home » taniec » Taniec

Taniec

Zaczynamy rozgrzewką podczas której przygotowujemy całe ciało do zajęć. Następnie uczymy się techniki tanecznej czyli wykonujemy ćwiczenia koordynacyjne, kształtujące motorykę ciała, poprawiające jakość ruchu, budujące ruch przestrzenny a do tego ćwiczenia wzmacniające mięśnie i centrum ciała tancerza. Kolejna część lekcji to nauka choreografii czyli zapamiętywanie sekwencji ruchów tanecznych. Poznajemy nowe kroki i nowe ustawienia do różnych utworów. Część końcowa to ćwiczenia rozciągające które służą poprawieniu gibkości oraz ćwiczenia relaksujące które prowadzą do uspokojenia mięśni pracujących podczas zajęć lu zabawa ruchowa która służy utrwalaniu wzorców ruchowych.

Dbamy o rozwój taneczny dzieci i młodzieży. Poprzez taniec rozbudzamy zainteresowania aktywnością fizyczną oraz uczymy poprawnych zachowań w stosunkach koleżeńskich. Ponadto pragniemy aby taniec stał się przyjemną formą spędzania czasu wolnego a w stosunku do jednostek wybitnie uzdolnionych możliwością „zabłyśnięcia talentem” na scenach lokalnych jak i w przyszłości ogólnopolskich.

dsc_1560 dsc_1559