Home » > Kategoria główna » Witamy wiosnę w przedszkolu

Witamy wiosnę w przedszkolu

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który zarówno wszystkie dzieci jak również dorośli czekają z wielką niecierpliwością. Jak co roku w tym dniu w naszym przedszkolu  było bardzo wesoło i kolorowo.

Wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym barwnym korowodzie w pobliżu przedszkola, z kolorowym transparentem „Mamy Wiosnę” oraz zielonymi balonikami, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Uczestnicząc w wiosennym pochodzie, dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie, sadziły wiosenne kwiaty.  Uwieńczeniem tego dnia było topienie „Marzanny – zimowej panny”.

Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne wróciły do przedszkola.