Home » > Kategoria główna » Noc z Andersenem

Noc z Andersenem

VI Noc z Andersenem już za nami. W piątek 31.03.2017 r. 42 dzieci z Niepublicznego Zespołu Szkół w Wilkowyi wzięło udział w Północy z Andersenem. Tym razem hasłem przewodnim była baśń „Nowe szaty cesarza”, ponieważ w tym roku przypada 180 lat, gdy wydrukowano ją po raz pierwszy w Kopenhadze. Biblioteka i szkoła w Wilkowyi zamieniły się w pałac cesarza. Na samym początku wszyscy powitaliśmy naszego miłego gościa sekretarza gminy Michała Fijałkowskiego. Wcielił się on w postać Hansa Christiana Andersena i przeczytał baśń „Nowe szaty cesarza”. Następnie utworzono pięć grup. Dzieci losowały swoją drużynę i razem z opiekunkami udały się w podróż do pięciu komnat, w których czekały na nich zadania do wykonania. Na koniec potyczek nadszedł czas na słodki poczęstunek. Po przerwie drużyny wróciły do swoich komnat, w których kończyły podróż. Ostatnie zadanie polegało na wybraniu spośród siebie jednej osoby, jako cesarza, ubranie jej w nowe szaty, nadanie imienia i nazwy cesarstwa. Później wszyscy udali się na pokaz cesarski do holu. Wygrał ten cesarz, który zebrał najgłośniejsze oklaski i w nagrodę zasiadł na specjalnym tronie. Wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki z pięknych pucharów. Nasza Północ zakończyła się zasadzeniem drzewa – symbolu Nocy z Andersenem. Zadowoleni i w świetnych humorach udaliśmy się do swoich domów spać. Dziękujemy wolontariuszom, opiekunom, prowadzącym zajęcia, zaproszonym gościom i wszystkim, bez których Północ z Andersenem nie mogłaby się odbyć.