Home » > Kategoria główna » Kreatywny festyn w Wilkowyi

Kreatywny festyn w Wilkowyi

Piękna pogoda i nietuzinkowe atrakcje przyciągnęły mieszkańców na festyn rodzinny, który w niedzielne popołudnie odbył się w Wilkowyi.

„Porządny” festyn nie może odbyć się bez dmuchanych zamków, waty cukrowej i stoisk z zabawkami dla dzieci. Obowiązkowo musi też być kiełbaska, albo inne małe co nieco „na ząb”. W Wilkowyi wszystko było zgodnie z kanonem. Ale było też znacznie więcej, ponieważ festyn współorganizowany był przez – oryginalny nie tylko z nazwy – miejscowy zespół szkół, przy współudziale gminnych spółek, prezentujących swoją działalność równie nieszablonowo.

Dzieci i nauczyciele Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni zaproponowali uczestnikom festynu turniej szachowy i quiz geograficzny i jak mówią jego uczestnicy: – wcale nie było tak łatwo. Duże zainteresowanie wzbudziły także: budowa LEGO robotów i zabawy taneczne,  do których ochoczo stawały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, czy dziadkowie.

Na rodzinnym festynie nie zabrakło też bloku zabaw przygotowanych przez spółki gminne. Zainteresowaniem cieszyła się ogromna gra planszowa z trasą wiodącą po gminnych inwestycjach. Chętni budowali domy z Jarocińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego i tworzyli roboty z surowców wtórnych z Zakładem Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie zdradziło przepis na wykonanie ogromnych baniek mydlanych, a tajniki kreatywności i przedsiębiorczości poznać można było u boku Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych sp. z o.o.

Fot. Tomasz Bartkowiak