Home » > Kategoria główna » Przedszkolaki uczą się przechodzić przez jezdnię

Przedszkolaki uczą się przechodzić przez jezdnię

Wrzesień to miesiąc kiedy dzieci z przedszkola uczą się bezpiecznie poruszać w ruchu drogowym.

Przedszkolaki  z ogromnym zainteresowaniem oglądały  film edukacyjny dla dzieci „Bezpieczna droga”, bawiły się w „Samochody i pieszych”, a także poznawały rodzaje znaków z grą interaktywną „Znaki drogowe”. Dzieci uczyły się również piosenek: „Kolorowe światła” i „Numer alarmowy” oraz wykonały sygnalizator świetlny z różnych materiałów plastycznych.  Przedszkolaki najpierw uczyły się zasad w przedszkolu, a następnie wyszły na dwór, gdzie wyposażone w kamizelki odblaskowe i wiedzę zdobytą w sali przećwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię na wszystkich okolicznych przejściach dla pieszych. Teraz nie straszna nam żadna wycieczka ani spacer!