Home » > Kategoria główna » Zdrowo i kolorowo w przedszkolu!

Zdrowo i kolorowo w przedszkolu!

W ramach akcji „RODZICE DZIECIOM” w naszym przedszkolu gościły mamy, które przekonywały nas do zdrowego stylu życia. Pani Małgorzata Wysocka, mama Dawida i Bartka, przygotowała wspólnie z dziećmi soki warzywno-owocowe, które okazały się tak pyszne, że znikały z kubeczków w oka mgnieniu. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się również, jak pożytecznym urządzeniem jest sokowirówka i jak bezpiecznie jej używać.
Mama Adama, pani Paulina Wojtecka wspólnie z panią dietetyk nauczyły nas wielu ciekawych rzeczy o witaminach. Wiemy już, w jakich produktach żywnościowych jest ich najwięcej i co zjadać, żeby nie chorować, gdy zbliżają się jesienne chłody. Wszyscy zapamiętali również, że, aby się nie denerwować, warto chrupać orzeszki.
Jesienne skarby przyniesione do przedszkola czterolatki postanowiły wykorzystać przygotowując pyszne desery jabłkowe i bogatą w witaminy sałatkę warzywną. Te kulinarne zabawy spodobały się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Wszystkim życzymy smacznego!  😉