Home » > Kategoria główna » Marchewkowe wypieki

Marchewkowe wypieki

Wszystkie dzieci uwielbiają jeść ciasto. Wystarczyły szczere chęci, pracowite ręce i dobry przepis. W ramach akcji „Rodzice Dzieciom” w naszym przedszkolu gościła mama Antosi- Pani Elżbieta, która  upiekła wspólnie z dziećmi  ciasto marchewkowe. Zanim przystąpiono do wykonania ciasta, omówiono zgromadzone produkty, naczynia i narzędzia. Oczywiście nie zapomniano o uświadomieniu dzieciom, że podczas używania miksera, należy zachować szczególną ostrożność, a najlepiej obsługiwać go w obecności dorosłych. Marchewki obraliśmy i starliśmy, połączyliśmy z całą resztą składników i dokładnie wymieszaliśmy. Potem już tylko do pieca i gotowe. Pyszne ciasto marchewkowe pachniało w całej szkole, a smak… mmm nie do opisania. Dziękujemy za wspaniały dzień i pyszne ciasto.