Home » > Kategoria główna » Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

28 listopada 50 osób z naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Pani przewodnik oprowadziła nas po nim, a następnie zaprowadziła do Sali Posiedzeń Sejmu. Później pojechaliśmy do TVP na ulicy Woronicza. Przewodnik na początku zaprowadził nas do studia, w którym mieliśmy okazję zobaczyć, jak się tworzy bajkę pt. „Domisie”. W kolejnym studio zobaczyliśmy dekorację programu „Dzień Dobry Polsko”. Byliśmy również w studio, które było przygotowywane do teleturnieju „Wielki Test”. W ostatniej hali, w której byliśmy, znajdowały się dekoracje programu „Pytanie na śniadanie”. Na samym końcu zwiedziliśmy muzeum TVP, w którym były sprzęty sprzed kilkudziesięciu lat – pierwsze kamery i telewizory. Po TVP pojechaliśmy do Teatru Buffo na spektakl pt. „Romeo i Julia”. Widzowie w pierwszych rzędach musieli mieć foliowe płaszcze na sobie, ponieważ ze sceny padał deszcz.

Choć wróciliśmy bardzo zmęczeni, wycieczka była wspaniała!