Home » > Kategoria główna » ,,Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”!

,,Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”!

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. To wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. To był dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą magicznych kubeczków, lania wosku itp. Przedszkolaki brały udział w zabawie andrzejkowej przy wesołych rytmach skocznej muzyki. Tajemnicze postacie w kolorowych strojach wirowały w tańcu.

Andrzejki były udane, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach z uśmiechem na twarzy.