Home » > Kategoria główna » Zapach przypraw korzennych w przedszkolu

Zapach przypraw korzennych w przedszkolu

11 grudnia 6-latki spędziły bardzo pracowicie, ponieważ upiekły kilkaset pierniczków. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki, a także zakładając fartuszki. Dowiedziały się, z jakich składników zrobione jest ciasto piernikowe. Poznały potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa podczas prac kuchennych. Pod czujnym okiem mamy Szymona – pani Amelii, przedszkolaki, z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Samodzielnie wałkowały ciasto i  wykrawały kształty.
Efektem  zmagań było 10 dużych blach  pierniczków!!! Postanowiliśmy je sobie jeszcze posłodzić i udekorować. Mama Szymka zrobiła pyszny lukier, a my zajęliśmy się dekoracją. Było ekstra smakowicie:-) Pani Amelii serdecznie dziękujemy!