Home » > Kategoria główna » Zgłębiamy tajniki wiedzy

Zgłębiamy tajniki wiedzy

16 stycznia w ramach lekcji 50 uczniów wraz z opiekunami wybrało się do Poznania na kończącą się już wystawę Body Worlds, prezentującą rzeźby wykonane z ciał. Dotychczas ekspozycję, która wzbudziła liczne kontrowersje, zobaczyło na całym świecie przeszło 45 mln zwiedzających. Body Worlds to wystawa prezentująca anatomię człowieka. Jej autorem jest dr Gunthera von Hagens – wynalazca techniki plastynacji, czyli procesu pozwalającego zatrzymać proces rozkładu ciała. Od 1995 roku Body Worlds wystawiano w wielu miejscach na całym świecie a wystawę odwiedziło łącznie ponad 45 milionów zwiedzających.
Po wystawie był czas na obiad, a potem wszyscy wybrali się do kina na kolejną część „Gwiezdnych Wojen” lub na przygodowy film pt. „Jumanji”. Wieczorem wróciliśmy do domów. W marcu planujemy kolejną naukową wyprawę.