Home » > Kategoria główna » Dzień Patrona

Dzień Patrona

2 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły, czyli Powstańców Wielkopolskich. Samorząd Uczniowski przygotował dla nas wiele oryginalnych niespodzianek. W salach lekcyjnych czekały na nas zadania do wykonania dotyczące Powstania: układaliśmy puzzle, robiliśmy flagi, kolorowaliśmy tematyczne kolorowanki, harcerze przygotowali zagadki. Zmierzyliśmy się również z wiedzą historyczną w quizie interaktywnym przygotowanym przez Kacpra Strzelczyka w aplikacji Kahoot, co było bardzo ciekawym doświadczeniem oraz w quizie ze znajomości generałów. Na szczęście w przypomnieniu sobie historycznych faktów pomógł nam Emil Walczak, który każdej klasie przedstawiał prezentację multimedialną o Powstaniu Wielkopolskim. Tego dnia w szkole nie zabrakło też pieśni patriotycznych, które śpiewaliśmy przy akompaniamencie pana Piotra Pajchrowskiego. Następnie poszliśmy na cmentarz uczcić pamięć poległych powstańców, gdzie złożyliśmy znicze, kwiaty i odśpiewaliśmy Rotę. To był bardzo ciekawy i pouczający dzień, który opracowała i nad którym czuwała Monika Boguszyńska.