Home » > Kategoria główna » Wycieczka klasy V i VI

Wycieczka klasy V i VI

Dnia 7 lutego uczniowie klas VI i V wybrali się na dość nietypową wycieczkę do Poznania. Rozpoczęliśmy pobytem w Blok Haus, największej bulderowni w Polsce – o ścianach wspinaczkowych, na których można wspinać się bez liny i dodatkowego sprzętu. Obiekt wyposażony jest w setki baldów, profesjonalne materace i ściany systemowe. Jednym słowem we wszystko co potrzebne, by rozpocząć przygodę ze wspinaniem i wszystko, by ostro trenować. Okazało się, że nasi uczniowie są naprawdę „odważni” i nic im nie jest straszne. Po solidnej rozgrzewce pod okiem instruktorek śmiało uczyli się chwytania, wchodzenia, odpadania oraz schodzenia ze ścian. Po pełnym wrażeń poranku nadszedł czas na ciepły posiłek, a po nim kolejna atrakcja – zabawa w „Zamknięci w pokoju”. Podzieleni na grupy zostaliśmy zamknięci na klucz w tematycznych pomieszczeniach, naszpikowanych różnego rodzaju zagadkami. Tylko od zespołu zależało, jak szybko ( i czy w ogóle) udało się z niego wydostać. Niezbędny okazywał się spryt, kreatywne myślenie i umiejętność komunikacji w zespole. Pełni wrażeń późnym popołudniem wróciliśmy do domów.