Home » > Kategoria główna » Rodzice – dzieciom – praca w Straży Pożarnej

Rodzice – dzieciom – praca w Straży Pożarnej

Dnia 18.04.2018r. dzieci z przedszkola  grupa 3-latów i 5-latków  wyruszyły na spotkanie z Państwową  Strażą Pożarną w Wilkowyi.

Ramach „Akcji Rodzice-dzieciom” wujek Kacperka  zaprosił nas do remizy strażackiej.

Podczas tego spotkania Pan Jacek przybliżył nam  zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych oraz zaprezentował naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych i sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego, sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla naszych maluchów było lanie wody.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy, na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy wujowi Kacperka i przedstawicielom straży za  poświęcenie nam swojego cennego czasu.