Home » > Kategoria główna » Pies w przedszkolu

Pies w przedszkolu

Pies w przedszkolu? Tak.  Dogoterapia, bo tak nazywa się rehabilitacja z wykorzystaniem psów to zabawa, miła forma spędzania czasu, ale także nauka, a przede wszystkim terapia. To możliwość okazania uczuć, przełamania barier, akceptowanie bliskiej obecności czworonoga, sposób na eliminację agresji i autoagresji u dziecka. Takie zajęcia w przedszkolu pozwalają rozwijać pozytywne emocje w dzieciach, a także wspomagają rozwój sfery umysłowej.

Dzieci  z naszego przedszkola odwiedza wyjątkowy gość: Indi  wraz ze swoim opiekunem – Panem Dyrektorem.  Podczas spotkania, przedszkolaki poznają zasady bezpiecznego kontaktu z psem, a także oswajają się z jego obecnością. Dzieci przełamują swój lęk przed czworonogiem, głaskają, sprawdzają, jaką pies ma sierść, mogą poczuć bicie serca, obejrzeć łapy i uszy. Przedszkolaki podczas zajęć są instruowane, co robić i jak postępować z psem. Dowiadują się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies, a także na czym polega praca psa- „specjalisty”, pomocnika. Poznają mowę ciała psa i najważniejsze sygnały: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Indi – najważniejszy  gość – wykazuje się dużą cierpliwością do naszych maluchów, a także usłużnie wykonuje polecenia swojego Pana. Wizyty psa w naszym przedszkolu wnoszą wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji, a pierwszy kontakt z czworonogami był dla nas bardzo dużym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że Indii wkrótce znów nas odwiedzi, na co niecierpliwie czekają wszystkie przedszkolaki.