Home » > Kategoria główna » Setna rocznica odzyskania niepodległości

Setna rocznica odzyskania niepodległości

Ten dzień wyglądał zupełnie inaczej. Ten dzień był wielkim świętem Polski i naszej szkoły. Wszyscy zebraliśmy się na górnym holu, aby wziąć udział w uroczystości upamiętniającej setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nasze spotkanie uświetnił swą obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Jarocin, pan Adam Pawlicki oraz zaprzyjaźniona delegacja z Węgier. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie uczniowie klasy V i II zaprezentowali  piękne widowisko upamiętniające tamte wydarzenia. Słuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek, podziwialiśmy krótkie inscenizacje, a także obejrzeliśmy nasz narodowy taniec – polonez – w wykonaniu uczniów klasy II. Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Iwonę Matylę i panią Alinę Kebernik.

W dalszej części dnia uczniowie wykonywali zadania związane z naszym świętem, a przygotowane przez poszczególnych nauczycieli. Były kartki z życzeniami, rozpoznawanie pieśni narodowych i znanych postaci, wykonywanie flag, quizy i inne konkursy. Uczniowie przygotowywali również nasze narodowe potrawy, które potem wspólnie konsumowali. Nie zabrakło także rogali  z okazji św. Marcina.

Na gazetce uczniowie zamieścili również swoje życzenia z okazji urodzin niepodległej Polski. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.