Home » > Kategoria główna » Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

W ramach programu „Rodzice dzieciom” 7 grudnia rodzice Gabrysi Wróblewskiej z klasy drugiej zorganizowali fachowy kurs pierwszej pomocy. W tym dniu gościliśmy trzech wspaniałych ratowników medycznych Państwa Karolinę i Arkadiusza Wróblewskich oraz Pana Adama. Tata Gabrysi jest ratownikiem medycznym i policjantem, dlatego w tym dniu przyjechał w policyjnym mundurze. Wiele emocji wśród dzieci oraz okolicznych mieszkańców wzbudził przyjazd karetki. Pacjentem był duży pluszowy miś. Zajęć z cyklu pierwszej pomocy nigdy za wiele. Uczniowie kolejny raz przypomnieli sobie numery alarmowe, każdy miał okazję przećwiczyć sztuczne oddychanie. Ponadto dowiedzieli się jak udzielać pomocy przy krwotoku z nosa oraz jak reagować przy wszelkich urazach. Ćwiczenia bandażowania  sprawiły dużo radości i były okazją do żartów z rodzicami. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom „Małego Ratownika” oraz słodką niespodziankę. Dziękujemy Pani Karolinie, Panu Arkadiuszowi oraz Panu Adamowi za świetne zajęcia.