Home » > Kategoria główna » Północ z Andersenem

Północ z Andersenem

Ósma Północ z Andersenem odbyła się 5 kwietnia 2019 r. Tym razem hasłem przewodnim był „Andersen znany i nieznany”. Hol szkoły zamienił się w podwodny świat Małej Syreny, a biblioteka i sale lekcyjne w baśniowe komnaty. Na początku powitaliśmy naszego miłego gościa Marcina Pałasza, autora książek dla dzieci i młodzieży, który wcielił się w postać Hansa Christiana Andersena. Opowiadał on o baśniach, a także wspominał o napisanych przez siebie bajkach. Spotkanie z pisarzem zakończyło się wielkimi brawami, a po autograf ustawiła się ogromna kolejka. Pożegnaliśmy gościa i przystąpiliśmy do konkursów inspirowanych baśniami. Utworzono cztery drużyny i przydzielono im opiekunów. Następnie uczestnicy Północy udali się w podróż przez tajemnicze komnaty. Wykonywali tam różne zadania: przechodzili w skarpetkach po drodze z szyszkami, kasztanami i orzechami; przekładali zapałki w rękawicy kucharskiej; budowali wieże z zapałek; wybierali groch ze zboża i ryżu; szukali ziarnka fasoli pod kołdrą; tworzyli rafę koralową z kolorowych piłeczek oraz gonili perłę po korycie rzeki. Później przyszedł czas na słodki poczęstunek. Po posiłku wszyscy udali się do komnaty Małej Syreny i rozwiązywali test z wiedzy o andersenowskich baśniach. Nasza Północ zakończyła się tradycyjnie zasadzeniem drzewa – symbolu Nocy z Andersenem. Dziękujemy sponsorom, zaproszonym gościom, opiekunom, wolontariuszom i wszystkim, bez których Północ z Andersenem nie mogłaby się odbyć.