Home » > Kategoria główna » BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE W PRZEDSZKOLU

BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE W PRZEDSZKOLU

Kolejny dzień minął nam pod hasłem BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWE ŚRODOWISKO. Grupa sześciolatków i starszaków odwiedziła Komendę Policji w Jarocinie. Zaprosił nas tutaj tato Antosia. Dzieci poznały tajniki pracy policjantów i miały okazję zobaczyć na własne oczy rzeczy, które najczęściej widujemy  tylko w filmach kryminalnych. Największe zainteresowanie wzbudziła policyjna strzelnica oraz możliwość wykonania własnych odcisków dłoni. Nie obyło się również bez prezentów- każdy przedszkolak otrzymał własny odblask, aby być lepiej widocznym na drodze. Potem udaliśmy się do miejscowego Zakładu Gospodarki Odpadami- ZGO, gdzie przetwarza się wiele tysięcy ton śmieci produkowanych przez mieszkańców Jarocina i okolic. Dzieci miały okazję zobaczyć, na czym polega nowoczesna segregacja odpadów i co można z nich uzyskać. Uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, gdzie wykonały recyklingowe ozdoby wielkanocne. Na koniec czekał na nas pyszny, gorący posiłek, który smakował  tego dnia wyśmienicie. To była bardzo pouczająca wycieczka, dzięki której zrozumieliśmy, że musimy troszczyć się o nasze najbliższe środowisko, aby żyć zdrowiej i bezpieczniej.