Home » > Kategoria główna » Kwietniowe wycieczki klasy I i II

Kwietniowe wycieczki klasy I i II

Trzydniowy maraton wycieczkowy był bardzo atrakcyjny. W środę 15 kwietnia uczniowie pojechali do Pleszewa, aby zwiedzić Muzeum Piekarstwa należące do właścicieli piekarni „Vogt”. Podczas wizyty dzieci uformowały z drożdżowych bułeczek różnorodne kształty, które wypieczone zostały w pobliskiej piekarni. W drodze powrotnej zwiedzili Komendę Jarocińskiej Policji.  W czwartek udali się do Kina w Jarocinie, a następnie do nowoczesnego muzeum czyli Spichlerza Polskiego Rocka. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali „Spichlerzowy Questing Edukacyjny”. Z wielkim zapałem wykonali również rockowe koszulki. Na ostatni dzień wycieczek dzieci czekały najbardziej, ponieważ głównym punktem był Energi Super Park. Po dwugodzinnym szaleństwie na trampolinach każdy miał ochotę na odpoczynek. Następnie udali się do firmy Skoda Auto Lab, gdzie ponownie zapoznali z bezpieczeństwem poruszania się po drogach oraz z bezpieczeństwem jazdy samochodem nie tylko w roli kierowcy, ale też pasażera. Dzieci miały możliwość sprawdzenie na wadze przeciążeniowej ile ważą podczas kolizji z prędkością 50km/h oraz ile ważą przedmioty przechowywane w aucie. Największym powodzeniem cieszyły się wszystkie symulatory jazdy, z których każdy uczestnik wycieczki mógł skorzystać.