Home » > Kategoria główna » „Witaj Maj, Trzeci Maj…”

„Witaj Maj, Trzeci Maj…”

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

4 –latki utrwaliły  znajomości symboli narodowych (godło, barwy narodowe, hymn państwowy). Dzieci zapoznały się  i z wydarzeniami historycznymi związanymi z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w postaci krótkich pogadanek, dzieci słuchały polskich legend oraz obejrzały prezentację multimedialną o symbolach narodowych. Przygotowano zabawy związane z symbolami narodowymi naszego kraju, dzieci własnoręcznie wykonały biało-czerwone kotyliony, ozdabiały flagę oraz godło Polski. Przedszkolaki nauczyły się również  piosenki  o barwach narodowych. Po obiedzie wszyscy razem   odśpiewaliśmy Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczucie w naszych sercach pozostanie na zawsze.