Home » > Kategoria główna » Savoir vivre w praktyce

Savoir vivre w praktyce

Pierwszoklasiści wiele razy rozmawiali o tym, jak należy zachowywać się przy stole i w stosunku do drugiego człowieka. Przyszedł jednak czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce, dlatego też wybrali się do restauracji. Tam, pod okiem nauczycielek, dziewczynki uczyły się jak być damą, a chłopcy jak być dżentelmenem. Mali mężczyźni przepuszczali kobiety w drzwiach, odsuwali im krzesła przy stole. Młode kobiety dziękowały i starały się zachowywać prawidłową postawę ciała. Wszyscy przypominali sobie jak należy spożywać posiłek, jak podziękować. Było bardzo smacznie i miło. Potem przyszedł czas na spalenie kalorii. Poszliśmy na spacer do parku, a następnie na plac zabaw. Na zakończenie udaliśmy się do Aquaparku na zajęcia z pływania. Uczniowie klasy pierwszej mają niezliczone pokłady energii i uwielbiają takie dni jak ten.