Home » > Kategoria główna » Konkurs malowania w plenerze

Konkurs malowania w plenerze

Malowanie w plenerze

Malować każdy może,

zwłaszcza pod drzewkiem na dworze.

Formaty kartek nas nie ograniczają,

a kolorowe pastele do zabawy zachęcają.

„Wakacyjne kwiaty”- to temat pracy,

na którym pracują razem przedszkolacy.

Pomysłodawcą tego niecodziennego konkursu była kwiaciarnia  „Amelia” w Wilkowyi.

Plener malarski to pewien etap edukacji plastycznej. Jest bardzo ważnym elementem rozwoju artystycznego dzieci. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno otaczającego świata, obcowanie z przyrodą w okresie lata oraz doskonalenie techniki malowania pastelami z wykorzystaniem sztalug. Dzieci musiały namalować kwiatka, którego otrzymały z kwiaciarni. Spisały się znakomicie. Poprzez wyobraźnię dały popis swej ekspresji plastycznej. Ze względu na oryginalność i atrakcyjność wykonania prac postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników. Mali artyści otrzymali nagrodę.  Dziękujemy!

„NALEŻY POZWALAĆ DZIECIOM RYSOWAĆ, CO CHCĄ I JAK CHCĄ, BYLE RYSOWAŁY CHĘTNIE I SZCZERZE”.