Home » > Kategoria główna » DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Przedszkolaki obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Cała uroczystość została otworzona po odśpiewaniu przez dzieci  piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz  „Hymnu przedszkolaka”. Następnie Panie powitały wszystkie dzieci i zaprosiły do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje rozpoczęły wesoły, śpiewający korowód wokół swojego przedszkola głosząc wszystkim  iż mają swoje święto.
Następnie  wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance przedszkolaka  i wspólnie obejrzeć bajkę w  kinie, zajadając popcorn.