Home » > Kategoria główna » Szkolna Akademia Filmowa – Przedszkolaki w kinie

Szkolna Akademia Filmowa – Przedszkolaki w kinie

8 października dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę  do kina w ramach realizacji projektu Szkolnej Akademii Filmowej, która odbywa się przez cały rok szkolny.

Przedszkolaki obejrzały film pt. „Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”.  Ta bajkowa opowieść o chłopcu, który  przeprowadził się do nowego domu i jeszcze nikogo tu nie zna. Osoba, którą spotyka na samym początku, jest rezolutna Emma. Dziewczynka pomaga Kacprowi odnaleźć się w nowej sytuacji, a ich spotkanie staje się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.