Home » > Kategoria główna » #CodeWeek2019

#CodeWeek2019

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.  Inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji.  Lekcje kodowania mogą być połączone z poszczególnymi edukacjami. Robot Photon pomógł dzieciom powtórzyć wiadomości z przyrody. Zakodowane kolorowe kubeczki stworzyły przepiękne obrazy, a ułożone w górę wieże były odpowiednio uporządkowanymi częściami mowy. Również podczas zajęć z robotyki uczniowie konstruowali, a następnie programowali roboty wykonane z klocków LEGO.  Zadanie #CodeWeek2019zUczymyDzieciProgramować #EduSense zostało wykonane.