Home » > Kategoria główna » Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z grupy 5-latków wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Na chwile mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka maku od piasku. Na zakończenie dnia dzieci odwiedziły bibliotekę i wysłuchały znane bajki oraz  wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.