Home » > Kategoria główna » Pieczemy pierniczki – spotkanie z mamą Dorotki z grupy 5-latków

Pieczemy pierniczki – spotkanie z mamą Dorotki z grupy 5-latków

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

W  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci  z grupy 5-latków  zaprosiły do przedszkola Mamę Dorotki –Panią Jolę. Dzień  był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru, piekąc się w piekarniku. Oczekując na gotowe pierniczki, mama Dorotki przeczytała przedszkolakom  bajkę „O Piernikowym Pajacyku”. Później był czas na  lukrowanie i ozdabianie pierników. To dopiero była zabawa. Dziękujemy.